זמן ירוק

אופרה קאמרית


ליברטו ומוסיקה  - דניאל גלאי
תמצית העלילה

הטבע  פונה לאל בבקשת עזרה, כי האדם הפסיק לדאוג לו ואף פגע בו קשות. האל נעתר לבקשותיו של הטבע,  אולם יש לו בקשה אחת מפורשת. קודם על  הטבע להכות נמרצות באדם, כעונש על כל  הנזק שהוא גרם לו. במגוון אמצעים  ובאכזריות גדולה תוקף  הטבע את האדם, עד שזה  נותר מוטל על הארץ, כמעט ללא רוח חיים... בשארית כוחותיו האדם מבטא את שם האל ומתחנן לחייו...

האל מוכן לסייע לאדם, בתנאי שהוא יעבוד קשה כדי לתקן את דרכיו... האדם מסכים למלא  את המוטל עליו ונראה שהמאבק עם הטבע  מגיע לסיומו. רק לפתע, בגלל משקעי העבר,  מתעוררים חששותיו  של הטבע מפני מגע ישיר עם האדם...

האם יש תקווה?...מה יהיה הסוף?....
 

האם אמנות האופרה והאקולוגיה יכולים לדור תחת כיפה אחת? לפי היצירה "זמן ירוק"  מאת המלחין ומחבר הליברטו דניאל גלאי, התשובה היא חיובית.   אופרה זו מתמודדת עם  אחד הנושאים המרכזיים  ביותר לחברה בת-זמננו ועושה זאת ללא הטפת מוסר,  אלא במופע מרהיב וצבעוני  המשלב זמרים, נגנים ורקדנים. בפעם הראשונה יבוא לידי ביטוי  מלא הקונצפט של "דנסאופרה"  השואף לזרימה וזיקה מתמדת בין כל אמנויות הבמה. חגיגה  אסטתית  מטלטלת הפונה לכל החושים.

בראש ההפקה עומדים דניאל גלאי (מלחין) , טל שחר (במאית) ופולינה אדמוב (מעצבת) ששתפו פעולה בעבר והעלו אופרות מוצלחות בארץ ובחו"ל.
דניאל גלאי  (יליד ארגנטינה 1945) זוכה פרס ראש הממשלה לקומפוזיציה, הוא יוצר מוכר בדרכו העצמאית ובמעורבותו החברתית. יצירותיו התזמורתיות נוגנו בארץ ובעולם, פרסם עם הצ'לנית רחלי גלאי ספר לאלתור תזמורתי, ומנהל  מזה 20 שנה את מרכז המוסיקה בית פרנקפורט, בתל-אביב.

עלילת "זמן ירוק"  נרקמת בין הטבע, האדם והאל,  והיא דרמה סוחפת שלא תשאיר רגע דל לקהל הצמא לאופרה המושרת  בעברית-ישראלית  ובאנגלית. בתפקידים הראשיים קלאודיה גוטבצל-לוי (סופרנו), אלון הררי (קונטרה-טנור) ואיגור טברובסקי (בריטון). ניצוח: רחלי גלאי.

מפיק בית לייוויק-אגודת סופרי ועיתונאי יידיש בישראל. בתמיכת מנהל התרבות, המשרד לקליטת עלייה ועיריית תל אביב.
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות לדניאל גלאי  עיצוב: יואב הרמן  פיתוח: בטא-נט